Cumartesi, Temmuz 22, 2006Bu Masai kadını gibi ahşap bir heykel aldım bu gece hediye..Bizim gibi 6 senedir burada yaşayan iyi dost olduğumuz Mark eşinin memleketi olan Kıbrıs' a yerleşme kararı verdi..Eşi de kendide sevdiğimiz arkadaşlarımızdan..Onları bu gece bir türk gecesine götürdük..Kayaköy Kervansaray..Halk oyunlarına ve gösterilere bayıldılar..Yemek yedik, sohbet ettik ve içki içtik..Geç bulduğumuz dostlardan..Gitmelerine en çok Uzunbey üzülüyor çünkü Markla iyi arkadaş oldular..Mark aslında türkçe konuşuyor ve türke benziyor..13 senedir Türkiye de..Uzun dönem İstanbulda ingilizce öğretmenliği yapmış..6 senedir de Fethiye de..Onlara ahşap afrika heykeli almamın sebebi yanlarına giderken çok ağır ve hacimli eşyalar alamamaları..Götürmek çok pahalı..Onlarda seçiçi davranmaya çalışarak bayağı bir eşyayı götürmeden bırakacaklar..Güzel ve keyiflibir akşamdı :)

Bugün işbaşı yapıp büroya gittim..Fethiye çok sıcak..Nedense Çalış esiyor genelde bu yaz..Yani Fethiyenin içindeymiş gibi bunalmadan oturulabiliyor Çalışta..Geçen gün yazmaya vaktim olmadı..Pazartesi günü Marmaristen Annemin geçen sene ziyaret ettiğimiz amca kızı ziyaretimize geldi..İlk defa geldiklerinden onları gezdirip ağırladık..Bir gün arayla evin önünde Burcuyu almaya gelen arkadaşlarının arabası 22 plaka, görümcemin arabası 34 plaka ve Marmaristen gelen misafirlerimiz Bursalı olduğu için 16 plakalı misafirler ağarladım..

Buraya yazamayı unuttuğum ama hiç unutmayacağım bir olayda..Atahan burdayken 10 temmuz yaşgünüydü ve pasta istedi..Oysa biz pastayı denizden gelirken alıp akşama yiyecektik..Tutturdu pasta diye hatta süsleyin ortalığı pasta kesicem deyince ona bütün bir muzu yatırdığımız tabağı pasta yaptım diyerek mumları üflettik..Muzun üstüne çukulata sosu da döktük tabii :) Bu kısmı atlamayalım..

Yarın da işteyim..Artık her gün işe erken gidip 6 de çıkmayı düşünüyorum..

6 yorum:

elif dedi ki...

arkadaslarinizin kibrisa gitmesine uzuldum,belki siz onlari ziyarete gidersiniz.

Bu kadar es dost ziyaretinden sonra buroda calismak zor olmali. bende cok severim bir suru misafir agirlayaim, insanlar bende kalsin ve onlari gezdireyim.Ama son 2 yildir gelen giden yoktu insaat olaylarim yuzunden. O zaman ailem gelmek istedi ben musait degildim. Onlari eski ve kucuk bir evde agirlamak istemedim. Simdi evim buyuk ve yeni ama simdide onlarin imkanlari yok. Keske ertelemeseydim diyorum. Onlar zaten evi degil beni ve cocuklari gormeye gelecekti ama olmadi. hayirlisi olsun.........

Asortik Krep dedi ki...

Çalışmak bana zor gelmiyor..Zor gelen buranın çok sıcak olması ve bazen insanlar zorluyor..Annemler yokken zaten yeterince çalıştığımdan son seneler bu yöntemi buldum..İlk zamanlar iş yeni olduğu için çalışmak zorunda kalıyordum..

Unknown dedi ki...

İnsanın bazı dostlarını geç bulup, çabuk kaybetmesi üzüyor, bunu çok iyi biliyorum. Sonuçta kaybetmek yanlış bir tabir belki ama uzak olmalarından dolayı böyle hissedebiliyorsun.Bizim de geç bulduğumuz ama birbirimize çok alıştığımız arkadaşlarımız artık Dalamana taşındılar, onlar adına sevindik tabi ama yine de uzakta olmaları zaman zaman boğazıma bir yumru oturmasına sebep oluyor.

Asortik Krep dedi ki...

Burada gerçek dost ve arkadaş bulmak çok zor..Dostlar gittiğinde gerçekten yalnız kalıyorsun..ama gönül kapım her zaman açık..Dalaman buradan 1-1.5 saat kadar..Haberin olsun :)

gazel vakti dedi ki...

Asortik sen Çalış dedikçe Çalış'da balayında kaldığım mütevazı moteli hatırlıyorum.Eylül sonu gittiğimizdende acaip güzeldi.Seni her okuduğumda oraları yaşıyorum.
Geç bulup çabuk kaybetmek gerçekten kötü.Neredeyse keşke tanıyıpta üzülmeseydim diyecek kadar.

Asortik Krep dedi ki...

Gazel vakti, Fethiye kesinlikle eylül ve ekimde çok güzel..Hatta kışın daha güzel..Mütevazi ama bir o kadar güzel yerler de var tabii Çalışta..