Perşembe, Ağustos 03, 2006Bugün Biyonikle konuştum..Sesi iyi geliyordu ..Yani iyi..Merak edenler için :)

Dün mutfakcamı Burcu Marfan ' la buluşmuş yine Çanakkale de..Marfan bizim çok sevdiğimiz http://blogcu.com/marfan bloglardan tanıştığımız bir blogger.Yani Burcunun tanıştığı biri..Dün Annemle de tanışmışlar..Hatta Marfan bana söz verdiği için resimlerini de çekmiş..Şöyle söylemem lazım ki son günlerde gördüğüm en güzel şeyler çektiği resimler..Bakmaya doyamadım..Teşekkür ediyorum..Çanakkale..İlk geldiğimde ziyaret edeceğim sizi..Çok tatlısınız..

Biraz önce Dilek' le http://blogcu.com/dileks msn de konuşuyorduk ki bu sene Fethiye ye gelmedikleri için pişman olduğunu söyledi..Bende üzüldüm..Çünkü onu görmek istiyordum..O benim toprağım .. -buralara ilk geldiğimde bu toprak olaylarını bilmediğim için ne anlama geldiğini anlamıyordum-şimdi burdakiler bizi sahiplendikleri için toprak, dışardan gelenleri de biz sahiplendiğimiz için herkes toprak :) neyse onunla Fethiye hakkında konuşurken aklıma geldi..Genelde kötü yanlarını yazıyorum bazen bu beğenmediğim anlamına gelmesin bazı yanlarını beğenmesem zaten burda yaşayamazdım ki! Aklıma geldi ve paylaşmak istedim ..Diyelim ki köye gidiyorsunuz ya iş icabı ya da zevkten :)) yollar tabiki ıssız .Bizim eski E-5 gibi değil tabiki.Birşey oldu ve durdunuz sağda..Çoğunlukla 48 plakalar geçerken durup sorarlar size bir şey mi oldu diye..Ya da bir şey lazım mı diye..İşte ben şehirde ama küçük bir yerde büyüdüğüm için bu durup bir şeye ihtiyacın var mı sorusu bana çok hoş gelir..Normalde bu şekilde tanımadığım bir insanın bana soru sormasına kızdığım halde bu hiç tanımadığım ama yolda ve kenarda gördüğünde nasıl yardım edebilirim diye yaklaşan insanları sevdim ben..Bu yaklaşımı hatırladığım en son yer ; Uzunbeyle evliyken Demirköy' e (Kırklareli) sürpriz bir ziyarete giderken Istırancalarda yolun kardan kapanıp kalmasına ramak kala koca bir otobüs durdu önümüzde (o zamanlar 34 plakayız Kırklareli 39 plaka) bizi takip edin tekerlek izlerinden çıkmadan diyerek Demirköy' e sağ salim varmamızı sağlayan bu insanlardı.Ve her zaman söylediğim gibi trafikte burada hala kadın şöförlere saygılı davranan son zamanlarda gördüğüm tek yer Fethiye..İşte Dilekle yazışırken aklıma bunlar geldi..Beyin loblarım demek ki bir şey yazarken bunları düşünüyor diye örneklemek istedim bir bakıma :)

Son zamanlarda en çok olmayı istediğim yer..Şimdiki evimin bahçesi..Annemler olduğunda orada uzun uzun oturduğumuzdan mı ya da geçen gün işten geldiğimde kısa bir uyku kestirdiğim şezlongun rahatlığından mı bilmem bir an önce kendimi eve atma isteğim var sıklıkla..Denize gitme isteğim bile 2. planda..anlayın artık :) Geçenlerde tam 5 senelik bir ağacın köklenip çöpe atıldığını gördüğümden beri bazı insanların ne kadar zevksiz olduklarını hatırlayıverdim..Bende yanıp duruyordum aslında pamuk ağacı denilen pembe çiçekli bir ağaca özeniyorum yıllardır..Bahçenin hangi yerine diktimse bir türlü kısmet olmadı..Ya ben işte olduğum için kurudu ya da birileri çıkardı..Tam bir gün önce köklü olan fidanlardan eksem tutar mı diye soruyordum ki ertesi gün çöpün yanında kocaman köklü ağacı gördüm..Be hey kafası işlemeyen toprağı taşa çeviren kişilik..Madem ağaçtan sıkıldın bahçenden çıkardın..Neden çöpe atıyorsun dik bir boşluğa ya da evin önüne..Neyse bende hemen aldım , budadım ve diktim..Şimdi merak ediyorum tutacak mı? Hatta tutmasını şiddetle istiyorum..Tutarsa söyleyeceğim sizlere de..

Bugünlük ancak bu kadar..Yapmam gereken işler var.Görüşmek üzere..

15 yorum:

annelog dedi ki...

Umarım tutar Asortik, umarım tutar:)

Adsız dedi ki...

Merhaba, aynı yerde oturuyorsanız eğer, çok güzel görünüyor manzara. Sevgiyle dikilen her ağaç tutar bence. Buraya gelmeden önce çok sevdiğim şeftali ağacını dikmiştim bahçeme. Bu yaz meyvesini yiyor olabilirler.Ağacınıza sevgiyle bakın, sevgiyle kalın..

hayal dedi ki...

Tutar, tutmalı
Hazır onu böyle sevecek birini bulmuş...

Asortik Krep dedi ki...

Annelog, tutmazsa daha 5 tane yeni çelik yaptım suda..
Anonymous, aynı yer değil ama benzeri bir manzara diyebilirim..Bahçeyi hazırlıyorum..Resmini çekip koyacağım yakında :))
Şeftali ağacı 2-3 senede ancak meyve veriyor..Bende dikmiştim de.
Hayal, tutsada tutmasa da resmini çekeceğim..Ne kadar güzel bir ağaç olduğunu paylaşacağım sizlerle..

marfan dedi ki...

resimleri çekecek birini bulabilseydik daha fazla fotoğraf gönderecektim.ancak babanız yorgun ve sıcaktan rahatsız olmuştu bir tane için rahatsız edebildim kendisini.daha sonra benim eşim ve burcunun eşide geldiler bayağı bir oturduk,muhabbet ettik.çok güzel bir gündü...haaaa bu arada atoş o kadar oyuna dalmıştıkı görmedik bile.sadece su ve gazoz içmeye geldi ve bende fotoğrafını o zaman çekdim.annen,baban,burcu,eşi hepsi o kadariyi ve hoşsohbetlerki,hepsiyle yıldızım barıştı:)))))
herkezle barışmazda...
çok istiyorsun ya muhakkak tutacaktır ağacın..sevgiler

potansiyelariza dedi ki...

inşallah tutar. ağaç dikmek bakmak çok güzel tebrik ediyor saygılar sunuyorum :)resim ve bilgi verirsin günler ilerledikçe inşallah :)

Asortik Krep dedi ki...

Bu bahçeye diktiğim 13. ağaç :)

ibeking dedi ki...

bu bahçe kimin peki?

Asortik Krep dedi ki...

İbeking, benim kirada olduğum evin bahçesi..Ama ben o anlamda değil de portakal bahçesi ve diğer yerler hariç bu bahçeye anlamında söyledim..

Gamzeli dedi ki...

İnşallah tutar, elin uğurlu gelir :)

sibel dedi ki...

Sevgili Asortikkrep,Biyoniğin no'sunu bir başka blogcu hemen verdi,sizede çok teşekkür ederim,ilgilenmenizden dolayı ve açıkcası prensibinizden dolayı.Umarım bu şekilde aramama Biyonik bişey demez:)
Sizinle artık yeni yazılarınızdaki yorumlarımla görüşmek dileğiyle .

dileks dedi ki...

Canım benim bende yanına gelmeyi seni görmeyi çok istiyordum ama akşam eşimlede konuşurken bize yer ayarlasın seneye bi aksilik olmazsa oraya gidicez dedi tabi seneye kadar sen buraya geldiğinde mutlaka bekliyorum kocaman öptüm seni benim içinde denizi seyret

Asortik Krep dedi ki...

Gamzeli, sağol..
Sibel,üzgünüm ama kendisine sorduğumda öyle yapmamı istedi..
Sanırım tanıdığı çok sibel var :)
Dileks, seneye bekliyorum :)

sardunya dedi ki...

daha bir sürü 13 ağaç dikeceğin, toprağa, yeşile, çiçeklere doyacağın, taze demlenmiş tavşan kanı çaylar içerek en sevdiklerine sohbet edeceğin, hayalindeki gibi nice bahçeler dilerim sana. O fidanları çöpe atanları bi zahmet buraya ışınlar mısın?

Asortik Krep dedi ki...

Sardunya, ne güzel dilekler onlar bayıldım yazdıklarına :))