Pazartesi, Kasım 28, 2005

PAZARTESİLERİ SEVERİM BEN...

Günlerdir internete giremedim.Sebebi evdeki modemin bozulması.Cuma günü yoğun bir iş temposunun ardından eve geldim ki modem bozuk.Bilseydim büroya uğrar blog yazısını yazar gelirdim.İki gün evden çıkmayınca da her gün yazarım diye kestiğim ahkamlardan sonra blog boş kalacak diye üzüldüm.Birde büroda bir klavyem var ki evlere şenlik.Özellikle "D" tuşundan şikayetçiyim..Bir bastığında bir daha geri gelmiyor:)İnsanın kocasının bilgisayar canavarı olması çok kötü.Hem sanal dünya da ondan gizli bir şey yapamıyorsun hem de en son teknolojiyi o kullanıyor sana da eskilerle idare etmek kalıyor.Bir de büroda benden başka bilgisayarı zevk için kullanan olmadığı için :) en kötüler bana kalıyor .Bu evde de geçerli.Ast-üst davalarından tehtidle Çağılın elinden kaptığım bilgisayarla ancak yemek bittikten sonra gece saatlerinde yalnız kalabiliyorum.Onun için Çağıl' ın anne sen sabah girmişsin bilgisayara diye şaşırmalarına maruz kalıyorum.Hem de evde 2 bilgisayar var.Diğer şanssızlığım ise Çağıl'ın ona ne kadar çok Amerika da ve Türkiye' de yakalanan hacker haberi varsa izlettirmeme rağmen hacker olmak istemesi dolayısıyla da genelde mail şifremin peşinde koşması..Diğer şifrelerimi paylaştığımı bilmem söylemeye gerek varmı? Ben babasından böyle bir davranış hayatta görmedim, oğlu kime çekmiş bilmem !
Hayatımda bir kere eşimin 2.telefonuna evde mesaj geldi ya da ben öyle sandım.Ve açmak zorunda kaldım..Çünkü aynı işte çalışıyoruz ve iş telefonuydu o.Bu kadar büyük bir hata yapamazsın çocuğun yanında.Senelerce örnek olmaya çalış bir hatanla hemen seni yargılasın.İşte çocuklar böyle ve herzaman , heryerde o davranışı kullanıp duruyor.Halbuki ben açıkta bulsam bile kimsenin özel bir eşyasını karıştırmadım..Burcu' nun liseye giderken bulduğum günlüklerini bile:)))
Çarli konusunda yazacağım yazı için gizli gizli hazırlıyorum kendimi..Keşke öğrencileri de okuyabilse ve hocalarının yaptığı psikolojik davranışları değerlendirebilseler kendi çaplarında..Yok Çarli' yi buradan deşifre edemeyeceğime göre isim vermeden dershanenin sitesinde mi yayınlatsam bilemedim..Çağıl bu işi becerirmi acaba?
Bu sabah nedense aklımda hinlikler var..İşe gelince daha mı bir muzır oluyoruuumm nedense -bak şimdi de "U" lar takıldı-.Kırıcam ben bu klavyeyiiiiiiiiiii...
Pazartesileri çok severim çünkü pazartesi günü doğmuşum ben:)

5 yorum:

CARLİ dedi ki...

SEVGİLER SAYGILAR DAHA BİR MERAKLA BEKLİYORUM ARTIK YAZIYI.

nine ile dede dedi ki...

Annem benim butun gunluklerimi bulup okurdu... Bir keresinde de derste sira arkadasimla notlasiyorduk defterime yazarak, dersin sikiciligindan 'ufff olmek istiyorum ceren, bitsin artik' yazmisim. Annem de okumus, babama da anlatmis. Benim okuduklarindan haberim yok tabi. Bana bikac gun 'ne sorunun var yavrum, cozumsuz birsey yoktur' diye telkinlerde bulundular. Sonra ortaya cikti defterimi okuduklari, durumu anlattim da rahatladi canim annemle babam benim:))

Asortik Krep dedi ki...

Ben Burcu' nunkileri okumamıştım gerçekten ama bulmuştum:)

nine ile dede dedi ki...

Sali, carsamba ve persembeyi inek mi icti de yazmiyorsun acaba???

Asortik Krep dedi ki...

nine ile dede; evde modemim bozuk, tamire gitti..Nete giremiyorum.Büroda da yazacak ve yalnız kalacak zamanım olmadı..En kısa zamanda yazmaya çalışacağım..Benim işim genelde dışarıda olduğu için masaya 3 günde 4-5 kez oturabildim.