Pazar, Temmuz 03, 2011

İstanbul sever sen beni seversen

Bu gece festivaldeydik, biraz yorgundum hatta yorgunluktan tansiyonum oynadı biraz  ama sözverdiğim için gittim. Moğolları seyretmek içinde gittik biraz da. Çağıl ayın 16 -17  sinde Rock 'n coke 2011 e gidecek, o konsere giden biri kesinlikle Moğolları seyretmeli dedim ona.O da geldi. Buraya gelmeden de rock konseri için kaldığından (Sonisphere ) böyle konserleri takip etmesi hoşuma gidiyor, biraz da özlüyorum yine ama. Daha burada olmasına bile alışamadım.Bu yaz bitmesin... Bitmesin dediğim yazlar o kadar birikti ki içimde. Ya da güzelliklerini hatırladığım yazlar mı deseydim, tıpkı güzel  bir rüya gibi geliyor eskiler.
Bazen kızıyorum kendime, yazılarımı sonradan okumuyorum.Melankolik biri değilim aslında.Bazen bana sataşmak için yorum yazan ya da okuyup beni melankolik bulanlarla dalga geçiyor beni tanıyanlar.Acıyorum içimden kendime, kendimi daha iyi anlatamadığım için. Blog yazmamla dalga geçenleri ciddiye almıyorum.Eğer burdan okuyorlarsa.Çünkü bu blog olmasa ben daha sabırsız, sert ya da kırıcı olabilirim gerçek hayatta,buraya dökülünce rahatlıyor düşüncelerim.Yazılarıma ya da okumama karışanlara da uyuz oluyorum.Dünyanın en kavgacı insanı ben olabilirim bu tavır karşısında.Oluyorum da sanırım.Oysa herkes için bir şeyler yapıyorsam kendim içinde okuyup yazmalıyım.Hayret ki bu ara bu kadar işin arasında okuyabiliyorum.Çok zevk alıyorum bu okumalardan, bunda Ayşe Kulin'in Hüzün'ü de pay sahibi.Yaşı benden büyük birinin İstanbul hatıraları beni neden bu kadar mutlu ediyor bilmiyorum.İçimi ferahlatıyor sanırım.  Sevdiğim biri bana "İstanbul çok tehlikeli bir şehir" demişti, bende ona bensiz gezersen öyledir demiştim.İstanbul'u İstanbul seven biriyle gezeceksin.Oysa Annem bu gelişi hariç çok özlemeyeyim diye bana hep İstanbul'un ne kadar değiştiğini ve yaşanmazlığını anlatır durur her gelişinde. Bende onu üzmemek için konuyu değiştiririm.
......

Bu sene ÖLÜDENİZ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNDE  komitede değiliz,seçim yüzünden görev alamadık.Bu seneki arkadaşların düzenledikleri 2 temmuz sivas olayları için babadağ'dan paraşütle yakılan aydınların isimlerinin  adlarının yazıldığı tişörtlerle dağdan atlayanların organize edildiği uçuşlarda aksilik yaşandı ve iki yaralı ile ucuz atlatıldı. 
Annemlerde Büyükçekmece festivali için de döndüler biraz.Belediyenin festivalinde annemlerin derneği de slovak grubu ağırlıyordu,hatta mutfakcamı burcu da görev almış,bugün istiklal caddesinde yürüyüş yapmışlar. Ailecek festivalciyiz bu sene :) 
Yarın erken kalkmam gerekli,oysa nerdeyse sabah olacak.Uzun zamandır gece kuşluğu yapmamıştım.Yarın önce işim var, sonra da arkadaşlarla gezmeye gideceğiz.
*5 temmuz Salı günü FKM de hızlı okuma ve  anlama teknikleri ile ilgili bir seminer var Mavi Kuş düzenliyor.Saat 13.00 de.
*Bilgisayarım salıya kadar yok, elim kolum kırık bugünlerde...
*Kaya'dan döndüğümüzden beri gezmekten ve yoğunluktan yerleşemedim,annem sen sakın taşınma diye beni uyardı ki annemler gittikten sonra esas eşyaları taşıdık biz :)
*Etrafımdaki herşeyden çok sıkıldım, evde sadeleşme çalışmaları yapmaya karar verdim, başladım.
Annemle Babam arkadaşlarımı çok beğendiler, bende her iki tarafla gurur duydum ve çok keyifli zamanlar geçirdik.
Bu aralar sadece kitap okumaktan, bahçeden, gece gökyüzünden  ve denize açılan sokaklardan keyif alıyorum,gerisi bana boş geliyor.
Gecenin şarkısı ...  İstanbul

8 yorum:

Adsız dedi ki...

moğolları ben de severim, biliyor musun?
senin biriyle bir derdin var ama ben çözemedim?
umarım bana açıklayıcı bilgiler verirsin.
Annene katılıyorum. istanbul tehlikeli ve özlemsiz bir şehirgibi geliyor bana.hadi konuyu değiştir bakalım sıkıysa:)

Burcu - Mutfak Camı dedi ki...

Seni seviyorum ve çok özledim...Çağıl'ı bile özledim :OP.
Bizim bu seneki festivalde aklıma hep sizin festivaldeki anılarım geldi,kaç senesindeydi benim katıldığım hatırlayamadım ama şimdi... Keçili tişörtüm hala ilk günkü gibi duruyor, kıyıp da giyemiyorum:O).

Aysetun dedi ki...

Gerçek bir blog yazabilmek ayrıcalıktır Asortikçiğim; büyük bilgi birikimi ve ciddi bir sabır gerektirir. Yani herkes başkalarını eleştirebilir ancak herkes blog yazamaz. Seni tanıyan ve blogunu keyifle takip eden biri olarak seninle gurur duyuyorum arkadaşım. Bu arada geçmiş olsun, kendini sıcaklarda fazla yorma.

Berceste dedi ki...

Haydi gel o sarkiyi beraber soyleyelim :) Festival icin sms yagiyor telefonuma ama hic goresim yok nedense :(

Asortik Krep dedi ki...

Creep,bloğunu kapatıp gittiğin için sana bilgi vermiyorum :)) kapatmasaydın kiminle derdim var anlatacaktım gerçekten :P

Burcum, bende seni çok özledim,orada ya da burda görüşeceğiz kısmetse :))
Okay Temizin geldiği seneydi, bende hatırlayamadım.Tişörtünü giy,yenilerini yollayacağım ben sana.

Aysetun, can dostum.. Bu bloğu söylediğim ilk kişi olarak yazdıkların adına sana teşekkür ediyorum.Benim için çok kıymetlisin :)

Berceste, gelirsem sahile gelirsin ama.. ;) sana kaktüs getireceğim...

Berceste dedi ki...

Bak simdi :) Ne zaman geleceksin peki?

Adsız dedi ki...

Sevgili Asortik,
kapatmadım, yerimdeyim.
yanlış bir tuşa basmışım:)
hadi gel anlat, arkadaşım.

Asortik Krep dedi ki...

Berceste, bir haber bekliyorum ona göre geleceğim.Zamanını yazarım merak etme.

Creep, dur bi bakalım.Daha bilgisayarım yapılmadı, tamirde.İki gündür bilgisayar yüzü görmedim.Yapılınca yazacağım,özledim yazmayı.