Cuma, Eylül 11, 2015

Gel...Her şey herkese anlatılmıyor..!

Bu resimleri koyup gitmişim.Gidiş o gidiş. (Bu yazı şehit yazısının  önünden yazılmış bir yazıydı.)Bir şekilde yazın özeti gibi resimler. Sağdaki Ares, soldaki Ateş. Bazı sabahlar ,gündüz çok sıcak olduğundan yürüdük,daha doğrusu onlar her gün yürüyorlar da ben her zaman katılamadım ama yüzdüm. Annemler gittiğinden beri her gün yüzüyorum.Yaklaşık iki aydır.Fırsat buldukça yürüyorum.Merdiven çıkmaya gayret ediyorum.

Onun dışında çok sıcaktı.Yazın temmuz - ağustos gündüz sıcağa sabrı kalmıyor insanın.İşler sakinleşiyor,gelen giden azalıyor.Zaten kriz var, turist yok, yabancı turistler el çekince ülkeden,çok az turizm yapabildik.
Seçimde çok yorulmuşum, az dinlendik.Ülkenin şartlarında yeni bir seçimde çalışacağız.Hazır mıyız..? Biz hazırız da ülke hazır değil.Maddi-manevi...
ERİKA...

Eve iyice alıştık, sessiz sakinliğine daha fazla. Annemler haziran sonu gittiğinden beri tv de açmıyorum.Haberleri internetten izliyorum, gündemi de oradan takip ediyorum.Kışın sabah haber programları için açarım ama böyle iyi geldi bütün yaz.Gece de yatana kadar bahçede oluyoruz.Az olsa da elimde kitap okumaya çalışıyorum,o da iyi geliyor.
Bir ara kaçıp bir gün Marmaris yaptım, kuzenim Berna Datça'da tatildeydi.Onunla Marmaris'te yaşayan ve  yine uzaktan kuzenimiz olan Nilüferle buluştuk.O işe başlayacağı için döndü, bu yüzden uzun görüşemedik ama çocukluğum onunla geçtiğinden ve abla gibi gördüğümden bana iyi geldi :)

Evde bu yaz meyvenin her türüne saldırdım.Yeşil elmaları suların içine atıp atıp kendime meyveli sular yapıp içtim.En çok su içtiğim yazlardan biri oldu, iyi geldi :)
Bu da bahçemize gelen bir misafir.Yengeçler kanallardan çıkıp etrafı keşfe çıktıklarında bu pozu yakaladım.
Soldaki Ateş, babasından bir kafa boyu uzun oldu.Bahçeye iyice alıştılar, yazın sıcak eve girmek istemedi kimsenin canı.Kışın yine geceleri yatak odasında yatmak isteyeceklerine eminim.
Bizim eve yakın olan yürüme alanımız.Sabahları yürüyüp sulara attılar kendilerini her fırsatta.
Asmalar büyüdü.Leyleği havada gördüm o da sezon sonuydu, ama sadece gördüm, bütün yazım Fethiye'de geçti.İki gün Kuşadası yaptık geldim.
Baba oğul aynı yatış, aynı pozları çekip çekip seyrediyorum.
Bu da Erika'mız :) Sabahları evden çıkıyor,akşam geliyor evin delikanlısı.
Çiçeklerim coştu, kaktüsler çiçek açtı, bazıları aşırı sıcaktan yaprakları bozuldu.
Yazım bahçede geçti,geçiyor.Hala geceleri yatana kadar bahçedeyiz.Etraf sessiz, sessizliğe de alıştık. Evin önü toprak yol,yoldan geçen var ama fazla değil. Sokağımız karanlıktı, elektirik direkleri takıldı, lambalar eklendi, şimdi aydınlık.
Bahçede begonviller şimdi boyu aştı. Her gün sulanınca etraf yemyeşil oldu. Eve sardırmaya bile başladık.
Dostlarla kahve keyfi yaptık :)

Ateş su kuşu :))
Arada bitki çayı...
Yürüyüş yaptığımız küçük şelale.
Evin prensi Erika.
Bunlarda kana.. Bu iklime uygun, benimde sevdiklerimden.

Keyfimiz yine yok, etrafta sadece çalışmak olmak için çalışıyoruz, hedeflerimiz belirgin değil.Gelecek karanlık gibi gözükse de bırakmamak lazım.

 Hala çok sıcak,klimalar beni bayağı rahatsız ediyor.Partide işim çok,ağırlıkla gidip geliyorum büro ve parti arasında.Yeni dönemeçler, yeni kararlar alıyorum,yaşıyorum.Bazıları insanlar bazıları olaylar hakkında oluyor.İnsan yazmadıkça uzak kalıyor gerçekten ama bilgi alışverişi için sosyal medya birebir.Bu yüzden buraları bırakmadan devam etmemiz lazım.Şimdi çalışma zamanı...Unutmayın ! İçinde olmadığınız bir şeyi değiştiremezsiniz.Seyretmeyin gidin çalışın.

6 yorum:

bücürükveben dedi ki...

Bayıldım evine, bahçene, hele Erika, Ateş ve Ares! Köpeklerin bu kadar su sevdiğini bilmiyordum gerçekten...Erika ile araları nasıl? Maşallah diyorum nazar değmesin - gerçi kıskanç gözlerle bakmadım asla - darısı başıma olsun diyerek baktım ama:))))güle güle oturun her zaman....:)

Adsız dedi ki...

merak etmeye başlamıştım.sağlığınızın iyi oluşuna sevindim)))kötü çok kötü günler yaşıyoruz((

öykü dedi ki...

ıyı mısın

ıyı degılsın gıbı hıssettm

gundemdense
ona bısey dıyemeycegım ama
saglık yonunden lutfen ııyı ol


fotograflar ve yazın ck guzel

Mini oda.blogspot.com dedi ki...

Son yayını hatırladım,merak etmiştik.Geçmiş olsun demek istedim.Dostlarınız hem özel hem de çoook tatlılar.Acı günler geçiriyoruz(

Asortik Krep dedi ki...

Bücürükveben, teşekkür ederim öncelikle, asla insanların hasetle baktıklarını düşünmem zaten, bu yüzden rahat rahat yaz arkadaşım.Darısı başına olsun :)

Adsız, yoğunluktan yazamadım.Ben hiç çalışmadan durmuyorum ki.. Ya ofiste ya partide olmazsa evde çalışıyorum :)

Öykü, şehit çıktı Fethiyemizden, nasıl iyi olalım.. Günlerdir bir şey açmadan yaşıyoruz biz,yer gök kırmızı bayrak,arabaların üstünden evlere kadar.50 bin kişiyle uğurladık şehidimizi.Gerçekten kötü oldum, moralim bozuldu, bu ülke nereye gidiyor diye düşündüm...

Ayşe Şule Aydın, onlar bizim çocuklarımız oldu artık... Acı günleri atlatacağız, çünkü gidip oy kullanıp bunlara sebep olanları o saraylardan çıkaracağız.Başka şansımız yok!

Adsız dedi ki...

bizim şehit cenazemizde,hocanın ilk söylediği;kadınlar en arkaya geçsin yoksa namaz kılınmaz((iyiki gitmemişim..((çok kötü günler geçiriyoruz((İNŞALLAH sonu sabah olur,aydınlık olur...