Salı, Ağustos 23, 2016

Ben seni başka bir alfabeyle seviyorum ...


Şu an yoldayım, telefondan başka bir resim yükleyemedim .. Bir Haziran akşamı çekmiştim. istanbuldan döndüğümde. Mia kızımız. Yoldayım dedim ya, Istanbul 'a gidiyorum. Kuzenim evleniyor. Cumartesi akşamı Lüleburgaz 'da Düğünümüz var. Ben bir kaç gün önceden gidiyorum ki biraz da annemlerle görüşebileyim. Dönüşte kısmetse Mutfakcamı Burcu 'larla bize döneceğiz:) o kadar uzun zamandır bekliyorum ki gelmelerini , bu eve taşınalı iki sene oldu.. Daha bana gelemediler. Ateş yoktu, Mia yoktu,  tavşanlar ve tavuklar hiç yoktu.
Hayat beni son yıllarda çok değiştirdi , istemeden de olsa değiştim ben. Eskisi gibi değilim. Belki ülkenin halinden belki kırklı yaşların güzelliğinden insanlara olan inancımı yitirdim. Eskiye oranla daha az mutlu hissediyorum kendimi. Olgunlaşmak buysa olgunlaşmayaydım iyiydi. Yazmak istiyorum çok, yazamıyorum. İç sesim daha az çıkıyor, bu başkası için iyi bir şey olabilir, ben de kötü oldu. Gençliğimi kaybettim sanki. Oysa ben yaşa inanmam, insan hissettiği yaştadır derim. Bir Köyde yaşıyorum. Etrafımda benim ev gibi iki tane ama müstakil bahçelerimiz var, yani kışın onlar yok. Diğer evler en az 200 m uzakta. Buna rağmen  içimden  bir dağa yerleşip kimseyle görüşmeme hali var. Benim Dünya üzerinde geldiğim bu son nokta normalde benim isteyeceğim, Olmasını tercih edeceğim bir nokta değil. Nereden nereye dedirtiyor kendime .. Hali hazırda kalabalıklarla çalışıyorum hem siyasi hem de ticari..

Hava ağırmaya başladı, Annemle Babam  bekliyor, Çağıl 'da İstanbulda. Herkesi çok özledim , Çağıl bayramda gelmişti ama iki günde insan bir şey anlamıyor. En son Mayıs'ta gelmiştim .. Üç ay ne kadar uzun geldi. Her seferinde bu kadar beklemeyeceğim derken Onaltı sene oldu buraya geleli. Ben İstanbullu bir Akdenizli oldum artık. Hatta Fethiye'li ..
Çok uykum geldi şu an, gözlerim kapanıyor. Biraz dinleneyim sonra yine yazarım
Merhaba İstanbul yine ben geldim :)

5 yorum:

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

"olgunlaşmak buysa, olgunlaşmayaydım iyiydi." aradığım cümle buydu işte. niye ben bulmadım diye kıskandım şimdi seni :)

değişen değişene sevgili asortik krep.

değişmeyen tek şey değişim diyeyim de klişelerimde boğulup gideyim. :)

Bendeniz.. dedi ki...

Eski topraklar aynı adreslerde hala bak^^ nasıl mutlu ldum anlatamam o kedinin tatlılığı:)) hoşgeldin yuvana asortik

Bendeniz.. dedi ki...

Blog adresim değişti yenisini kaydedersen sevinirim güncellenmiş görünüyo ama tıklayınca yokoluyo bunu unutmuşum ben :(

İslamda.org dedi ki...

Çok teşekkür ederim ayrıca sitemite ziyaret etmenizi bekliyorum
http://islamguzelahlaktir.blogspot.com/

Blogger Bolat dedi ki...

Biz sadece konuşuruz, eylem yapmak, işin ucundan tutmak bize göre değil :(