Salı, Mart 06, 2018

Yüreğin bir bildiği vardır, aklın hiç haberdar olmadığı.


Bu aralar yazmaya çok ihtiyacım var. Aktif blog yazılarına tekrar dönsem diyorum içimden. Ticaret odasının e-ticaret eğitimine katıldım. Senelerdir bu teknik işleri ben  yapmadım.Bilmiyorum da. Sanırım ucundan kıyısından bakma, kurcalama, karıştırma zamanı geldi. Bir şeyler yapmak istiyorum. Bugüne kadar öğrendiklerim çok teknik değil ama çoğu kişiye göre daha farkındalığım olduğunu keşfettim. .

Dişle ilgili küçük bir problem yaşadım.Sanırım çözülecek. Önce çok canımı sıktı,hala geçici bir çözümle idare ediyorum.Kurs yüzünden gelecek haftayı bekliyorum.

Gayrimenkul işi hem hareketli hem değil. İstanbul gibi şehirlerden göç var ama nereden buluyorlarsa buluyorlar, yanlış yönlendirecek insanlara ulaşıyorlar.Dürüst olmak, direk söylemek bu meslekte sanırım alışılmamış davranış. İnsanlar düzenbaz tiplere alışık. 17 senedir burada yaşıyorum, artık dediğime gelen ve sen haklıymışsın gibi tepkilere çok alışığım.Yine de sıkıntı yaşayınca umarım en azından beni bulurlar, söyleyip söyleyip aynı şeyleri yaşayanlardan gına geldi.Bizi dinlemeyip boyacısının bulduğu evi alan Murat Beyin de sonunu çok merak ediyorum.

Şirket markamız değişti, bu yüzden beş gün İstanbul' a eğitime gitmem lazım.Öyle çok çalıştım ki şubat ayında, en çok portföy sayısına ulaşmak için çok çalıştım. Listeleri bekliyorum.

Kafam karışık.Bazı durumlar için karar veremiyorum. Şartlar değişiyor, insanları artık tanıyamıyorum. Uzaklaşmak şu an yapamayacağım tek şey ama birbirine benzer davranışlardan gına geldi.

Daha sık yazmalıyım..Burası beni iyileştiriyor...
Gecenin şarkısı


7 yorum:

Leylak Dalı dedi ki...

Hayat böyle bir şey, zaman zaman çok yoruyor insanı. Farklı insanlık halleri her yerde mevcut, 40 yıllık arkadaşını tanıyamıyor bazen insan. Yine de her şeyin başı sağlık diyelim. Kolaylıklar diliyorum. Düzenli blog yazılarına dönmeniz bizim gibi blogu bir türlü bırakamayanları çok sevindirir. Haydi gelin. Çok sevgiler...

serpil dedi ki...

Yazıların fotoların her zaman iyi gelir bana, zaten Leylak Dalı'm da duygularıma tercüman olmuş :)

Klio'nun Şarkısı dedi ki...

Bu aralar hepimizde bir sıkıntı, bir kaçış hali. Umarım ruhumuzu neşelendirecek şeyler yaşarız.
Bence de aktif blog yazmaya dönmelisiniz. Bu mecradaki eski dostları arıyorum doğrusu:)
Sevgiler...

Dört Yapraklı Yonca dedi ki...

Yazmak kesinlikle en iyi ilaç :) yazmaya devam et

sevgiler

Burcu - Mutfak Camı dedi ki...

Ben de muntazaman yazmaya dönmeni diliyorum...

Adsız dedi ki...

hoş gelmişsiniz))özledim.lütfen yazınız.

tülin dedi ki...

Blog candır ;)