Cuma, Kasım 20, 2020

Özet.. 16. YılHerşey bir kasım ayında kızkardeşimin bana zorla blog açmasıyla başladı. Allahtan zorla yazdım, zorla olmasa beni nasıl tutacaklarmış bilmiyorum. Blog bana o zamanlar yeni yerleştiğim Fethiye’de bir kaynak, blogcular ve okuyucular can yoldaşı oldu. İlk başlarda adlarımızı gizliyorduk, ben mesleğimden dolayı çok açık yazmadım adımı ama çok da saklamadım. Başlayalı 15 sene oldu. 16. Seneye giriyorum. Eskiden daha çok yazardık ama bir ara ayda bire bile düştü yazılarım ama hiç vazgeçmedim. 
Çok şey öğrendim, çok güzel insanlarla tanıştım, sorun da yaşadım. Projeler yaptık, birbirimizi mimledik, normal hayatımızda da tanıştık. Sonuçta blog benim vazgeçilmez bir parçam oldu bu 15 senede. Ona yazmak beni hep rahatlattı. Terapi gibiydi... Hala da öyle. Buraya yazmaktan, paylaşmaktan mutlu oluyorum ve elimden geldiği kadar devam ettirmeye çalışacağım. Bu 15 senede çok şey değişti. Artık Fethiye’de yaşamıyorum. Bir çocuk, iki köpüş oğul büyüttüm. Evliydim, artık bekarım. (İkinciye yazıyorum sayfaya, üç sene oldu ) 
Blogda çok merak edilen mesleğim gazetecilikti.. 16 sene kendi gazetemde çalıştım. Sonra iki sene iki marka firmada gayrimenkul danışmanlığı yaptım. İki sene önce yumurtalık kanseri oldum. Tedavi için yarı zamanlı İstanbul’a geldim. Ben gelip ameliyat oldum, aynı zamanda babamında kanser olduğunu öğrendik. Onu ne yazık ki 4 ayda kaybettik. Ben ilk savaşı yendim. Senesine kanserim nüksetti. Şimdi ikinci meydan savaşındayız. 11 ay 21 günde bir kemoterapi aldım. Şimdi ara kontroldeyim. Tedavim devam ediyor. Artık İstanbulluyum - yeniden - Yazmak hala bana iyi geliyor ve bloğumu seviyorum. İlerisi için benden bir şeyler kaldın istiyorum. Torunlarım okusun 😃
Sonuna kadar yazmaktan vazgeçmeyeceğim.


 
 

19 yorum:

dlkgzr dedi ki...

öncelikle başınız sağolsun, ve sizede acil şifalar . Ama bir blogger ,16 yılla giren bir bloggerin bu hastalığı nakavt edeceğine yürekten inanuyorum ... NİCE SENELERE , DUALARIM SENİNLE :)

serpil dedi ki...

En sevdiğim bloggerlardan birisin, arada eski yazılarını okur fotoğraflara bakarım, çok iyi gelir bana. Lütfen yaz yine uzun uzun.
Hayat hep iyilik güzellik getirsin sana, sağlıklı, neşeli günler diliyorum.

Leylak Dalı dedi ki...

Nice 16 yıllara canım, görüşemesek de biz blog dostları birbirimizin hep aklındayızdır. Hep yaz, varlığını bilmek mutlu ediyor ve o hastalığı artık yendim say, sende bu irade varken dağları devirirsin. Sevgiyle kucaklıyorum...

buraneros dedi ki...

Blogun adına bayılmıştım önce ki hala da bayılırım, ve yazılar, sorunları aşma iradesi, duygular. İyi ki yıllardır blogrolumda ve iyi ki aralıkla da olsa, bazen süre uzasa da, taze bir yazı gülümsüyor oradan:) Daha daha 15 yıllara... İyiliklerle!:)

Klio'nun Şarkısı dedi ki...

10 yıldır bu mecradayım, ilk tanıştıklarımdan birisiniz:) Nice güzel yıllarınız, yazılarınız olsun.

Asortik Krep dedi ki...

Bence de yenmeli.. Bu konuda elimden ne gelirse yapıyorum 😊

Asortik Krep dedi ki...

En iyi takipçilerimden birisiniz, sizi çok merak ediyorum.. 😃

Asortik Krep dedi ki...

Bloglardan tanıdığım insanlar benim için çok özel ve hep tanışmak istediğim insanlar oldular.. Fırsatını bulup tanışınca da bu duygumun ne kadar doğru olduğunu gördüm.

Asortik Krep dedi ki...

Bloğumun adı da zorla bana blog açan kızkardeşimden, o kasaba kızı akıtma; ben şehir kızı Asortik Krep 😃 Teşekkür ederim yazdıklarınız için. Buradan kopamıyorum ben..ve çok seviyorum.

Asortik Krep dedi ki...

Sağolun, nice yıllarımız olsun.. Hep beraber.

Burcu - Mutfak Camı dedi ki...

16. yılın kutlu ve mutlu olsun o zaman :O).

sessiz balik dedi ki...

Yaşasın blog , iyi ki var oldu ve bizler yazdık , anlattık , okuduk , biribirimizle tanıştık , yüzünü görmeden yüreğini sevdik kimilerinin , onu üzenlere kızdık , onun sevdiklerini sevdik , çiçek açtık , yaprak döktük ama bir dengede gittik hep.asortik krep 'in doğum günü kutlu olsun o zamaaannn :))))

Adsız dedi ki...

Seni seviyorum Asortik Krep, hepsi geçecek üzülme sen olur mu?

Gazel Vakti

Dört Yapraklı Yonca dedi ki...

Nice yıllara :) Okumak, yazmak çok güzel. Sosyal medyada hızla geçtiğimiz resimler, resim altı altı notlardan çok çok kıymetli buralar.
Sevgiler

Asortik Krep dedi ki...

Teşekkürler en sevdiğim kızkardeşim 💝

Asortik Krep dedi ki...

Sağol blog arkadaşım, gerçekten hayatı paylaşıyoruz 💕

Asortik Krep dedi ki...

Seni öyle özlemiştim ki, yorumun ilaç gibi geldi.. ❤️

Asortik Krep dedi ki...

Burası yaşam tarzı oldu bizim için, sağol 💕

Adsız dedi ki...

Sende bize hep ilaç oldun,yol oldun,ışık oldun,rol model oldun. Özün çok güzel. Gücün çok değerli biliyorsun değil mi?😊

Gazel Vakti