Çarşamba, Haziran 02, 2021

Ölüm senin peşindeyken sen neyin peşindesin?

Son günlerde karmaşık bir ruh haliyle yaşıyorum. Üst üste yaşadığımız kayıplar, ister istemez psikolojimizi etkiledi. İnsan zorluklara göğüs gerebiliyor ama ölümü gözardı edemiyor. Her ölüm bu ara bana babamı hatırlattı. Önce Murat Dayım, sonra büyük Amcam arka arkaya yitip gitti. Onlardan önce büyük halamı kaybetmiştik ve onun oğlunu.. Bozcaada’ya her gidişimizde arar, sorar, uğrardık. Dayım zaten bu kışı bizimle geçirmişti. Dayımı toprağa verene kadar tüm aşamalarında yanındaydık. Hem onu hem babamın gidişini tekrar yaşadım sanki. Her sohbet edişimizde bazen dayı yerine baba derken, söyle evladım derdi ve son zamanlarda kötü günlerimizde hep dayım yanımızdaydı. Beni hastaneye, Fethiyeye, kemoterapiye o götürdü getirdi çoğunlukla.. Onun bana yaptığı dayılık kadar umarım bende ona sahip çıkmışımdır.. Bu duygular içerisinde yaşadım son bir ay.. 
Bu arada İğneadadaki evin  işleri için gittim beş gün, fotoğraflar oradan, Demirköyden ve Büyükçekmece’den.. Çok keyfim yok, yazsam iyi gelir aslında ama yazacak kadar bile keyfim yok. Her şey belirsiz bu ara.. Çok belirsiz. Ölüm keskin bir acı hiç geçmeyen. Yaşarken hayat hiç kimseye ve hiç bir şeye değmiyor. Sevginize sahip çıkın. Hatırlanan sadece o anlar çünkü.


#mertgölü 
Demirköy yolları
Ateş annemin bahçede.. #büyükçekmece
Poyralı köyü çıkışında nefis ekmek ve ürünler var. 
Bayramdan..
#Kitap günleri.. 
Demirköy..
Ateş 
#yılbaşıçiçeği
19 mayısta Büyükçekmece 
Bugün kahve zamanı
İğneada 
Yan Bahçedeki kirazlar
İğneada geceleri.. 
 

5 yorum:

Evren dedi ki...

Düzenli yazabildiğim zamanlardı, çoğu zaman kederden yazardım. Yazdıkça rahatlar, içim dışıma çıkmış hissederdim. Bir de tabi ne olursa olsun devam eden hayata, bir nefes molası verebilmek, doğaya, ormana, denize ulaşmak iyi gelirdi. Kayıplar zor, acısı kalıcı. Bir de yeri hiç dolmayanlar var ki işte sanıyorum acının kendine ev edindiği yerde o boşluk oluyor. Dilerim nefes alacağınız anlar çoğalsın. İlaç olsun. İğneada çok sevdiğim bir yer. Özlediğimi fark ettim. Sevgiler.

Klio'nun Şarkısı dedi ki...

Başınız sağ olsun. Ne deseniz haklısınız. Sabırlar diliyorum.

Makbule Abalı dedi ki...

Allah rahmet eylesin. Işıklar içinde uyusunlar.
Sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Sadece C. dedi ki...

sanırım hayatın.. yani başlıktaki sorunun cevabını düşündüm de..
denize bakan papatyalar çok güzel, o tip anlar için sanırım..
bu arada genelde ilişkiler adı üzerinde, karşılıklıdır dayınla duygularınız, yoksa o yakınlık zaten kurulamazdı ki.. allah rahmet eylesin tüm gidenler için, sabır dilerim.

tülin dedi ki...

Ölüm acı. Çok acı :(