Çarşamba, Temmuz 25, 2007

ÇARLİ...

Bugün senin doğumgünün.. Temmuzun yirmibeşi..Aslan Burcu.

"Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır.. "Demek ki bunun için öyle bir sürü fikir üretebiliyorsun başkalarından farklı olarak..Yani kimseye benzemeyen yönlerin bunun için var!

"Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiç bir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve “her şeyi iyi gitmeli” fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar." Bu huyunda burcundanmış demek :)

"Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvenebilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir."
Burcunu okudukça seni tanımlamak kolaylaştı birden..

"Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst iyi kalpli ve sevgi dolu bir eş ve ebeveyn olurlar."

Ne güzel..Şimdi senin mutlu ve huzurlu bir yuvanın başında ve sevdiğin insanla beraber olduğunu görmek.

O kadar çabuk geçti geçmişte paylaştığımız günler ki nasıl ve ne zaman büyüdün, meslek sahibi oldun anlamadım..Nasılda çok istemiştim bir erkek kardeşim olsun..Evet nedense ablalar hep kız ister sanılır ama ben seni istemiştim..Bunu adını bile hazırlayarak beklediğime göre ne kadar çok istediğimi anlarsın herhalde..Adını benim koymama izin verdikleri için de annemle babama teşekkür ettim mi hiç hatırlamıyorum..Sadece sen doğduğun zaman ne kadar çok sevindiğimi hatırlıyorum..Herkese seni göstermek için içimden gelen isteği bastıramadığımı bir de..Sonunda benim de bir kardeşim olmuştu..

En çok sevdiğim çarşıdaki o teraslı yeşil evde en çok istediğim olmuştu..

Lokumu çok sevdiğini hatırlıyorum birde bebekken..Bir de limonatayı..Cork cork deliğini büyüttüğün lastik emzikten içerdin ve şişelerce limonata yapmışlığım vardır sana..Çok güzel konuşurdun ..Hiç yanlış cümle kurduğunu hatırlamıyorum..İlk müsamereni, ezberinin ne kadar kuvvetli olduğunu da aslında burada yazmak istedim..çünkü sen kendi rolünü ezberlediğin gibi bütün rol arkadaşlarının repliklerini de ezberlemiştin ve onlar takıldıkça sende onlara hatırlattın.
Çok soru sorardın çocukken..Çok çalışkandın ve hiç kırık bir not görmedim senin karnende..
Çok hareketliydin bir de..Seninle bir sürü maceralarımız oldu..İlk aklıma gelen PTT arkasında otururken lastikçinin basket topuna el koyup bu benim dediğinde ablamı çağırırsam demişsin ve beni de götürmüştün topumu aldılar diyerek..İlk mahalle kavgamı da senin için yapmıştım yine..İlk eve kedi alışımız..Minik Madonna'yı hatırladın mı bilmem..İlk arkadaşların ya da çok daha eski sizi hep benim oyunparkına götürmem eski evde.
Bunları yazıyorum..Çünkü insan geçip giden güzel günleri unutuveriyor ve bu yazılarda kalsın istiyorum hep onlar..Unutmamak..En tatlı zamanlarınızı, paylaştıklarımızı,eski günlerimizi kayda geçirmek gibi de düşünebilirsin aslında..ama en çok bunları hatırlamak ve hatırlamanı sağlamak için de yazmak istedim.Çünkü bugün senin doğumgünün..İyi ki doğdun benim canım kardeşim.İyi ki sen benim kardeşim oldun...

Güzel eşin Arzu ile birlikte size en az bizlerin büyüdüğü kadar mutlu bir yuva diliyorum gelecekten..Hayata da her zaman birbirinize baktığınız kadar sıcak ve özenli bakın..

Doğumgünün kutlu olsun..

Seni seviyorum..


Resim : sadece bana seni hatırlattığı için kullandım..Umarım kötü bir kahraman değildir :)

9 yorum:

Mutluveumutlu dedi ki...

Çarlinin doğumgünün bende kutluyorum,Size ailecek tüm sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve mutlu nice nice yıllar diliyorum.
Bu arada ben bloğunu çok uzun süredir takip ediyorum Asortik krepcim,ilk yorumum çarlinin doğumgününe kısmetmiş) Sevgiler...

Gamzeli dedi ki...

Kardeşinin doğum günü kutlu olsun,
İnşallah bende kardeşimin büyüdüğünü görüp anlatırım...
Nice mutlu yaşlara hep beraber...

pamuk dedi ki...

�arlinin do�um g�n� kutlu olsun.benimde erkek karde�im var �ok seviliyolar. mutlu y�llar diliyorum hepinize!!!

enne dedi ki...

İlk birkaç paragrafı okuyunca aaa, asortik beni nereden tanıyor demişim. Ben de aslan burcuyum da:))) Kardeşinin doğum gününü ben de kutluyorum. Keşke benim de senin gibi bir ablam olsaydı.

Adsız dedi ki...

Sevgili Asortik Krep. Sen Burcu'nun (Mutfak Camı) ablası mısın? Beni de almışsın linklerine. Teşekkür ederim. Ancak, kullandığım programla beraber,bloğumun ismi de değişti. Bu yüzden, linklerinde yer verdiğin isim ve blog adresimi düzeltebilir misin?
Şimdiden teşekkürler.

Adsız dedi ki...

Pardon, şimdiki adresimi yazmamışım. Linklerinde "Ada" olarak gözüküyorum. Yeni adresim (Sanem) www.saneminpenceresi.wordpress.com

Sevgiler...

Asortik Krep dedi ki...

Mutlu ve Umutlu, hoşgeldin..
Uzun süredir okuyor olmana da çok sevindim :) Demek beni tanıyorsun..Ne güzel:)


Gamzeli, kocaman bir adam olup ,mutlu bir yuva kurduğunu görmek insanı çok mutlu ediyor:)

Pamuk, teşekkürler canım..Linklerimdeki en genç bloger sensin sanırım :)

Enne, demek sende aslansın..Sakın Dolphın'i yeme olur mu? Yazık ona :))

Sanem, evet ablasıyım hem de ikisininde :)) Yani Çarli ve Burcunun..
Linkini düzelttim..Hayırlısı olsun :)

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

Sevgili kardeşinin doğum gününü kutluyorum. Sevdikleriyle, ailesiyle sıhhatli, mutlu, uzun bir ömür diliyorum. Allah sevginizi, muhabbetinizi artırsın inşallah.:)) Bu arada bir Aslan burcu olarak, bu kadar güzel özelliğim olduğunu bilmiyordum valla.:))

Asortik Krep dedi ki...

Fikrimin ince gülü, teşekkür ediyorum.Yaşasın ASLAN BURCU :))